Mersin, TÜBİTAK’tan sürdürülebilir projelerde tam destek aldı

Tarih: 22 Mayıs 2024 Çarşamba 13:33

Mersin’de Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücülüğünde gerçekleşecek olan “Herkes İçin Daha İyi Bir Yaşam, Sürdürülebilir Bir Gezegen” adlı proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programında Mersin’den Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücülüğünde gerçekleşecek olan “Herkes İçin Daha İyi Bir Yaşam, Sürdürülebilir Bir Gezegen” adlı proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Proje yürütücülüğünü Nida Akceviz Ova, Proje Uzmanlığını Mustafa Hüseyin Keser’ in yaptığı proje şenliği Kasım ayında Yenişehir Belediyesi Fuar alanında Yenişehir Belediyesi, Yenişehir İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliği ve ortak protokolleriyle gerçekleştirilecek.

Proje Uzmanı Mustafa Hüseyin Keser; “Projemiz, sürdürülebilir çevre, bilim ve teknoloji konularındaki araştırmaları, bu alanlarda geliştirilen araçların işleyişini ve bu teknolojilere dayalı bilimsel bilgiyi toplumun her düzeyine uygun etkinliklerle aktarmaktadır. Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı tarafından belirlenen Yeşil Mutabakat'ın öncelikli konu başlıkları olan "İklim değişikliği, çevre ve biyoçeşitlilik, temiz erişilebilir güvenli enerji, sürdürülebilir tarım, sürdürülebilir akıllı ulaşım" alanları, projemizde her biri için planlanmış etkinlikleri ve atölyeleri içermektedir. Bu etkinlikler, bu önemli konuları toplumun geniş kesimlerine bilimsel temellere dayalı bir şekilde iletmeyi ve gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.  Yenişehir Belediyesi fuar alanında Kasım ayında 3 gün boyunca yapacağımız şenlikte hedef kitlemizde bulunan iki bin okul öncesi dönem öğrencisi, dört bin ilkokul öğrencisi, on bin ortaokul öğrencisi, on bir bin lise ve dengi okullar öğrencisi, on bin üniversite öğrencisi ve on iki bine yakın diğer vatandaşlarımızı projemiz vasıtasıyla atölye, sergi, gösteri, söyleşi, bilim ve sanatla buluşturacağız. Şenliğimizde 3 gün boyunca toplam 27 atölye lideri tarafından 102 atölye çalışması ve 2 söyleşi gerçekleştirilecektir. Katılımcı sayısının 50 bin kişiyi bulması bekleniyor.” şeklinde konuştu.


Etiket: mersin, eğitim,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
 
  GÜNCEL
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 


 
 
 


 
 
 

 

Mersin Post | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinpost.com.tr © Copyright 2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Mersin Post basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA