Ele geçirilmeseydi vatandaşa yedireceklerdi

Tarih: 22 Mayıs 2024 Çarşamba 11:49

Mersin’in Akdeniz ilçesinde zabıta ekipleri, menşei belirsiz ve kaçak kesildiği anlaşılan 500 kilogram et ele geçirerek imha etti.

 

Mersin'de Akdeniz Belediyesi zabıta ekipleri, menşei belirsiz ve kaçak kesildiği anlaşılan 500 kilogram et ele geçirdi. Etlere el koyan zabıta ekipleri, yaşam alanlarından uzak bir bölgede açtıkları çukura attıkları etleri önce benzin yardımıyla ateşe verdi, ardından da toprakla üzerini kapatıp imha etti.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Yakaköy Polis Uygulama Noktasından gelen ihbar üzerine yaptığı denetimde, kapalı kasa bir araç içerisindeki siyah poşetlere konmuş kilolarca et tespit etti. Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Sabri Aytonğ ile Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden gıda mühendisi ve veterinerlerin de katıldığı denetimde, kent merkezindeki bir işletmeye teslim edilmek üzere siyah poşetlere konmuş etlerin yaklaşık 500 kilogram ağırlığında olduğu belirlendi.

Etleri taşıyan kişiler hakkında yasal işlem yapıldı

Etlerin herhangi bir etiket belgesi ile mühür olmadığını ve muhafaza şartlarına uyulmadığını belirleyen ekipler, bunun üzerine tüketime uygun ve güvenli olmayan gıda olarak değerlendirip el koydu. Akdeniz Belediyesi Zabıta ekipleri, kent merkezinden uzak kırsal bir bölgede açtıkları derin bir çukura attıkları kilolarca ete benzin döküp ateşe verdi, ardından üzerini toprakla örttü. Kaçak kesilen, menşei belli olmayan ve sağlık şartlarına uygun olmayan koşullarda saklanıp taşınan etler hakkında, 5996 Sayılı yasa kapsamında ilgili kişilere idari yaptırım uygulandı.

Halkın sağlığı ile oynanmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Sabri Aytonğ; “Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak bu kişilere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Halkın sağlığı ile oynamak isteyenlere göz açtırmayacağız” ifadelerini kullandı.


Etiket: mersin, zabıta, denetim,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
 
  GÜNCEL
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 


 
 
 


 
 
 

 

Mersin Post | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinpost.com.tr © Copyright 2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Mersin Post basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA