30 Yıl sonra aynı ekiple, aynı sahnede

Tarih: 19 Mayıs 2024 Pazar 11:33

Bitlisli Halk Müziği sanatçısı Gürhan Ötün, 30 yıl önce sanat hayatına ilk adım attığı Mersin Ticaret Meslek Lisesi konferans salonunda, aynı saz ekibiyle bir konser vererek hem anılarını tazeledi hem de duygu dolu anlar yaşadı.

 

Mersinli Halk Müziği sanatçısı Gürhan Ötün 30 yıl önce sanat hayatına ilk adım attığı Mersin Ticaret Meslek Lisesi konferans salonunda, aynı saz ekibiyle bir konser verdi. Halk Müziği sanatçısı Gürhan Ötün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 30 yıl önce sanat hayatına ilk adım attığı sahne olan Mersin Ticaret Meslek Lisesi konferans salonunda aynı saz ekibiyle bir konser verdi.

Konserde usta sanatçıya bağlama sanatçısı Zekeriya Yıldız ve Neyzen Huzeyfe Çubukçu eşlik ederken, Ötün’ün birçok albümünün aranjmanını yapmış olan Selçuk İspir de destek verdi. Duygulu ve coşkulu bir atmosferde geçen konsere Ticaret Lisesi öğrencileri türkülere eşlik edip, halay çekerek sanatçıya destek vermeyi ihmal etmedi.

Aslen Bitlis/Ahlat’lı olan sanatçı Gürhan Ötün, ailesiyle 1987 yılında Mersin'e yerleşip, eğitimini Mersin'de tamamladı. Müziğe olan ilgisi ilkokul çağlarında başlayan sanatçı, müzik eğitimini tamamlayıp, birçok esere imzasını attı. Bitlis Türküleri, Mersin Türküleri, Bayram Ne Zamandır,  AhlatDestanı, Dosta Gider, Ana Yüreği adlı albümleri ile geniş kitlelerin beğenisini toplayanı, birçok festival ve sosyal sorumluluk projelerinde konser veren Ötün, 30 yıl aradan sonra mezun olduğu okulun öğrencileriyle bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu ifade etti.

Okul Müdürü Serkan Taş, yaptığı konuşmada Ötün’eteşekkür etti. Müdür Taş, "Yıllar önce buradan mezun olup, okulunu unutmadığı için, okuluna olan sadakati için, yüreği için, dostlukları için bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Yeni çıkacak olan albümünün çok yakında dijital müzik platformlarında yayında olacağını belirten sanatçı, gençlere yönelik mezun olduğu okulda ses yarışması düzenleyip dereceye girene albüm yapıp klip çekeceği sürpriz projelerin çalışmalarını başlattığını da ifade etti.


Etiket: mersin, sanatkültür,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
 
  GÜNCEL
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 


 
 
 


 
 
 

 

Mersin Post | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinpost.com.tr © Copyright 2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Mersin Post basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA