Hamlet seyirci ile buluştu

Tarih: 10 Şubat 2024 Cumartesi 17:04

Mersin Devlet Opera ve Balesi, baleye uyarlanan William Shakespeare’in ölümsüz eserleri ’Hamlet’i sahneledi.

 

William Shakespeare’in ölümsüz eserleri Murat Kodallı yönetimindeki Mersin DOB orkestrasının ve bale sanatçılarının üstün performansı ile muhteşem kostüm, dekor ve ışık tasarımlarının kullanılacağı “Hamlet” Balesi büyülü bir atmosferde sanatseverler ile buluştu.

Müziği besteci Revas Gabichvadze’ye, reji-koreografisi Nugzar Magalashvili ve Medei Magalashvili tarafından hazırlanan eseri Serbülent Biçer, Ender Üçdemir, Özlem Şenormanlılar sahneye koydu.

Mersin DOB orkestrasının Dekor tasarımı Savaş Camgöz, kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, ışık tasarımı Tarı Deniz tarafından hazırlanan “Hamlet” balesi Opera Sahnesi’nde izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Eserde Burak Serkan Cebeci (Hamlet), Tugay Ak (Claudius), Niyazi Cingöz (Laertes), Yukiko Ito (Ophelia), Özlem Şenormanlılar (Gertrude), Murat Koman (Polonius), İsmail Şereflioğlu (Mezarcı), Miray Boyacıoğlu (Hayalet Baba), Yuji R. Shimizu-Jonghee Park-Cem Çilingir (3 soytarı), Hasan Akyol-Ahmet Demirci-Tarkan Günal (3 aktör) sahne aldı.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
 
  GÜNCEL
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 


 
 
 


 
 
 

 

Mersin Post | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinpost.com.tr © Copyright 2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Mersin Post basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA