Akkuyu NGS Sahası, Açık Kapı Günü’ne ev sahipliği yapacak

Tarih: 19 Kasım 2023 Pazar 21:25

Mersin’in Gülnar ilçesindeki Akkuyu NGS’nin Açık Kapı Günü’nün canlı olarak takip eden izleyiciler, Türkiye’nin ilk nükleer santral projesini yakından tanıyarak hakkında daha fazla bilgi edinebilecek.

 

Mersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Türkiye’nin ilki  Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasında her yıl yapılan Açık Kapı Günü etkinliği, bu yıl 25 Kasım’da düzenlenecek. Mersin bölgesi sakinleri ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hem nükleer enerji hem de ülkenin ilk nükleer santral projesi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinlik sayesinde isteyen herkes nükleer enerji, mühendislik ve Akkuyu NGS projesi konularında merak ettiklerini yetkililere sorabilecek.

Soru yöneltmek isteyenler, 15 saniyeyi geçmeyen bir video çekerek 21 Kasım'a kadar communications@akkuyu.com. adresine gönderebilecek. Gönderilen bu sorulardan bir kısmı etkinlik sırasında Akkuyu Nükleer A.Ş'den bir yetkili tarafından cevaplanacak. Diğer sorular ise e-posta yoluyla yanıtlanacak.

EN İYİ SORULARIN SAHİPLERİ, SÜRPRİZ ÖDÜLLERİN DE SAHİBİ OLACAK.

Akkuyu NGS sahasında kurulacak bir stüdyoda gerçekleşecek etkinlik, akkuyu nükleer A.Ş'nin resmi YouTube kanalından Türkçe, Rusça ve İngilizce olarak canlı yayınlanacak.

Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’nın da izleyicilere hitap edeceği etkinliğin moderatörlüğünü ise ünlü bir Türk televizyon sunucusu üstlenecek. Yayın sırasında katılımcılar, Akkuyu NGS projesinin son durumu, projenin 2023 yılındaki en önemli etkinlikleri ve yakın gelecekteki planları hakkında bilgi edinebilecekler.

 

 


Etiket: mersin, gülnar, akkuyungs,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
 
  GÜNCEL
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 


 
 
 


 
 
 

 

Mersin Post | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinpost.com.tr © Copyright 2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Mersin Post basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA