Geleceğin otomobilleri için şenlik

Tarih: 17 Kasım 2023 Cuma 16:34

Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER) Otomotiv Güz Şenliği’nde geleceğin otomobilleri vatandaşlarla buluşturuldu.

Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER) Otomotiv Güz Şenliği başladı. Sayapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi Meydanı’nda 5 gün sürecek olan festivalin açılışına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış ve çok sayıda davetli katıldı.
Şenliğin açılışında konuşan MODER Yönetim Kurulu Başkanı Baki Kış, gelişmiş ülkelerde otomotiv sektörünün önemine dikkat çekerek, Türkiye’de otomotiv ve teknoloji alanındaki gelişmelerin umut verici olduğunu söyledi. Kış, “Otomobil, icat edildiği günden bu yana sanayinin, modernliğin ve gelişmişliğin bir göstergesi olarak konumlanmıştır. Günümüzde dünya ekonomisine yön veren gelişmiş ülkelere baktığımızda, otomotiv sektörünün ülke ekonomisinde ön sıralarda yer aldığını görebiliriz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında, ülkemizde otomotiv, sanayi ve teknoloji alanında gerçekleştirilen yatırımlar, güçlü bir Türkiye için bizleri umutlandırmaktadır” dedi.

'Ülkemizin kalkınması, yurttaşlarımızın müreffeh bir yaşam sürmesi gayretindeyiz'

Atatürk’ün “Ekonomik kalkınma, Türkiye’nin özgür, bağımsız, daima daha kuvvetli, daima daha gönençli Türkiye ülküsünün belkemiğidir” sözüne vurgu yapan Kış, “İlkelerini ve devrimlerini kendimize rehber edindiğimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünün öneminin bilincindeyiz. Bu anlamda, bu alanda bulunan Mersinli iş insanları olarak üretimde, istimdamda ve ticarette üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirerek; ülkemizin kalkınması, yurttaşlarımızın daha müreffeh bir yaşam sürmesi için gayret gösetereceğiz" diye konuştu.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MODER tarafından hazırlanan “Otomotiv Köyü” projesinin Mersin için önemli olduğunu belirterek, bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi için siyaset ve bürokrasi mekanizmalarının harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi.
Konuşmaların ardından, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı anısına, MODER Yönetim Kurulu Başkanı Baki Kış tarafından katılımcı firmalara Atatürk tablosu hediye edildi.
5 gün boyunca teknoloji ve eğlence dolu şenlik
Sayapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi Meydanı’nda 20 Kasım Pazartesi gününe kadar devam edecek olan festivalde; son model araçlar, sahne gösterileri, konserler ve çocuk aktiviteleri yer alıyor. 15 yetkili satıcımız 16 marka ve onlarca model araçla yer alıyor. Şenliğe özel kampanyalar ve indirimlerden faydalanan ziyaretçiler araçları yakından inceleme ve test sürüşü ile deneyimleme fırsatı buluyor.


Etiket: mersin, moder,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
 
  GÜNCEL
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 


 
 
 


 
 
 

 

Mersin Post | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinpost.com.tr © Copyright 2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Mersin Post basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA